Abracon Corporation ABM81-27.000MHZ-B4Y-T3
ABM81-27.000MHZ-B4Y-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ABM81-27.000MHZ-B4Y-T3
Brief Description
Crystal 27.0000MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM81-27.000MHZ-B4Y-T3.pdf
Availability of ABM81-27.000MHZ-B4Y-T3
QUANTITY
ABM81-27.000MHZ-B4Y-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM81-27.000MHZ-B4Y-T3
Internal Part NumberEIS-ABM81-27.000MHZ-B4Y-T3
TypeMHz Crystal
Frequency27MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM81-27.000MHZ-B4Y-T3
Related LinksABM81-27.00, ABM81-27.000MHZ-B4Y-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM81-27.000MHZ-B4Y-T3 Details Description
Related parts for ABM81-27.000MHZ-B4Y-T3
IC REG LDO 2.8V 0.15A 6MLF datasheet.pdf
PATCHCORD CAT6 AMPTRAC WHITE 9' datasheet.pdf
RES 77.7 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 96.000MHZ CMOS PC PIN datasheet.pdf
CONN HEADER 0.079 20 POS datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 96KB FLASH datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V datasheet.pdf
CAP CER 11PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf