Abracon Corporation ABS09-32.768KHZ-1-T
ABS09-32.768KHZ-1-T picture photo
Mfg. Part Number
ABS09-32.768KHZ-1-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 32.7680kHz 10ppm 12.5pF 70 kOhm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
ABS09-32.768KHZ-1-T.pdf
Availability of ABS09-32.768KHZ-1-T
QUANTITY
ABS09-32.768KHZ-1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABS09-32.768KHZ-1-T
Internal Part NumberEIS-ABS09-32.768KHZ-1-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTuning Fork Crystals and Oscillators
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABS09.pdfABS09.stp
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesABS09
PackagingTape & Reel (TR)
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency32.768kHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance)70 kOhm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.161" L x 0.059" W (4.10mm x 1.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABS09-32.768KHZ-1-T
Related LinksABS09-32., ABS09-32.768KHZ-1-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABS09-32.768KHZ-1-T Details Description
Related parts for ABS09-32.768KHZ-1-T
RES SMD 165 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.048V TSOT23-5 datasheet.pdf
CABLE 4POS .100 JUMPER 4 INCHES datasheet.pdf
IC REG QD BUCK/LINEAR 16USMD datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 19F OLIVE datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 38.3 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf