Amphenol Industrial ACS02E16-10P-472
ACS02E16-10P-472 picture photo
Mfg. Part Number
ACS02E16-10P-472
Brief Description
AC 3C 3#12 PIN RECP
Datasheet Download
ACS02E16-10P-472.pdf
Availability of ACS02E16-10P-472
QUANTITY
ACS02E16-10P-472 Order Process
Ship out your order
Specifications of ACS02E16-10P-472
Internal Part NumberEIS-ACS02E16-10P-472
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACS02E16-10P-472
Related LinksACS02E16, ACS02E16-10P-472 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
ACS02E16-10P-472 Details Description
Related parts for ACS02E16-10P-472
LED WEDGE BASED T1-3/4 24V YEL datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE 4PDT 5A 6V datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV 2CH GEN PURP 8SO datasheet.pdf
IC TRNSF CNTRLR DUAL FET 8-TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
NETWORK CABLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf
470UF 63V 16X16X21 MM 150C 2000H datasheet.pdf