CUI Inc. ACZ11BR1E-20FD1-20C
ACZ11BR1E-20FD1-20C picture photo
Mfg. Part Number
ACZ11BR1E-20FD1-20C
Brief Description
ENCODER ROTARY 11MM VERT 20PPR
Datasheet Download
ACZ11BR1E-20FD1-20C.pdf
Availability of ACZ11BR1E-20FD1-20C
QUANTITY
ACZ11BR1E-20FD1-20C Order Process
Ship out your order
Specifications of ACZ11BR1E-20FD1-20C
Internal Part NumberEIS-ACZ11BR1E-20FD1-20C
ACZ Series
3D ModelACZ11BR1E-20FD1-20C
Output TypeQuadrature (Incremental)
Pulses per Revolution20
Voltage - Supply5V
Actuator Type6mm Dia Flatted End
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACZ11BR1E-20FD1-20C
Related LinksACZ11BR1E, ACZ11BR1E-20FD1-20C Datasheet, CUI Inc. Distributor
ACZ11BR1E-20FD1-20C Details Description
Related parts for ACZ11BR1E-20FD1-20C
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SOIC datasheet.pdf
IC DAC 8BIT DUAL R-R 20-SOIC datasheet.pdf
IC CLK MULTIPLX 2:1 4.5GHZ 16MLF datasheet.pdf
TRIMMER 500 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.05K OHM 1% 5W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
CABLE,RG316,BNC TO MCX, 0.5M datasheet.pdf
OSC MEMS 16.384MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN BACKSHELL 15POS DIE CAST datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf