TE Connectivity Deutsch Connectors AFD51-12-10SN-6139
AFD51-12-10SN-6139 picture photo
Mfg. Part Number
AFD51-12-10SN-6139
Brief Description
CONN HSG RCPT STRGHT 10POS SKT
Datasheet Download
AFD51-12-10SN-6139.pdf
Availability of AFD51-12-10SN-6139
QUANTITY
AFD51-12-10SN-6139 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD51-12-10SN-6139
Internal Part NumberEIS-AFD51-12-10SN-6139
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD51-12-10SN-6139
Related LinksAFD51-12-, AFD51-12-10SN-6139 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD51-12-10SN-6139 Details Description
Related parts for AFD51-12-10SN-6139
RES SMD 16.9 OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES 39K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC SW BIDIRECT RF VIDEO 16-QSOP datasheet.pdf
RES SMD 17.8K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 14.3K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC DATA SELECTOR/MUX 24-DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CAP ARRAY 22PF 25V NP0 0504 datasheet.pdf
LED 3MM RA 590NM YLW YLW DIFF datasheet.pdf
RES 1.91M OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS 1.0MM R/A SMD datasheet.pdf