Abracon Corporation AFS14A15-2017.50-T3
AFS14A15-2017.50-T3 picture photo
Mfg. Part Number
AFS14A15-2017.50-T3
Manufacturer
Product Category
SAW Filters
Brief Description
FILTER SAW 2017.50 MHZ SMD
Datasheet Download
AFS14A15-2017.50-T3.pdf
Availability of AFS14A15-2017.50-T3
QUANTITY
AFS14A15-2017.50-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFS14A15-2017.50-T3
Internal Part NumberEIS-AFS14A15-2017.50-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelAFS14.pdfAFS14.stp
Standard Package3,000
Category Filters
FamilySAW Filters
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency2.018GHz Center
Bandwidth15MHz
Filter TypeBand Pass
Insertion Loss2dB
ApplicationsGeneral Purpose
Package / Case5-SMD, No Lead
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.028" (0.70mm)
Size / Dimension0.055" L x 0.043" W (1.40mm x 1.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFS14A15-2017.50-T3
Related LinksAFS14A15-, AFS14A15-2017.50-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AFS14A15-2017.50-T3 Details Description
Related parts for AFS14A15-2017.50-T3
END CAP BLACK BACK MNT datasheet.pdf
SWITCH DIP PIANO 4POS SMD datasheet.pdf
CONN SMB PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
FRAME GROMMET SPLIT PLASTIC BLK datasheet.pdf
4RX12P METRAL CABLE CONN datasheet.pdf
LS 30VDC RLR PLNG LD PRWR 0.3M datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SPI 10CFP datasheet.pdf
SCREW datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
LED DRIVER 150W 61V 120-277 datasheet.pdf
3900UF 25V 19.05X41.28 85C AXI datasheet.pdf