NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. AFT18H356-24SR6
AFT18H356-24SR6 picture photo
Mfg. Part Number
AFT18H356-24SR6
Manufacturer
Product Category
RF FETs
Brief Description
TRANS RF NI1230-4L2L
Datasheet Download
AFT18H356-24SR6.pdf
Availability of AFT18H356-24SR6
QUANTITY
AFT18H356-24SR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFT18H356-24SR6
Internal Part NumberEIS-AFT18H356-24SR6
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package150
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyRF FETs
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Transistor Type-
Frequency-
Gain-
Voltage - Test-
Current Rating-
Noise Figure-
Current - Test-
Power - Output-
Voltage - Rated-
Package / CaseNI-1230-4LS2L
Supplier Device PackageNI-1230-4LS2L
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFT18H356-24SR6
AFT18H356-24SR6 Details Description
Related parts for AFT18H356-24SR6
RES SMD 332 OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 30.0 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 127 TYPEA 34POS datasheet.pdf
5.0MM EUROBLOCK PC RA GRN 11CKT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf