Microsemi SoC AGL1000V5-FGG256I
AGL1000V5-FGG256I picture photo
Mfg. Part Number
AGL1000V5-FGG256I
Brief Description
IC FPGA 177 I/O 256FBGA
Datasheet Download
AGL1000V5-FGG256I.pdf
Availability of AGL1000V5-FGG256I
QUANTITY
AGL1000V5-FGG256I Order Process
Ship out your order
Specifications of AGL1000V5-FGG256I
Internal Part NumberEIS-AGL1000V5-FGG256I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationCopper Wire Rev. C 24/Jun/2013
Standard Package90
Total RAM Bits147456
Number of I/O177
Number of Gates1000000
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case256-LBGA
Supplier Device Package256-FPBGA (17x17)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AGL1000V5-FGG256I
Related LinksAGL1000V, AGL1000V5-FGG256I Datasheet, Microsemi SoC Distributor
AGL1000V5-FGG256I Details Description
Related parts for AGL1000V5-FGG256I
RES SMD 48.7K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IDC CABLE - ASC10H/AE10M/ASC10H datasheet.pdf
IC PCMCIA/CARDBUS DUAL 24-SSOP datasheet.pdf
IC ADC 8BIT MPU COMP 20-SOIC datasheet.pdf
IC INVERTER GATE DUAL SC70-6 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V Z5U AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 4.75 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON datasheet.pdf
REED SENSOR W/INTEGRAL FLOAT datasheet.pdf
CAP FILM 0.0068UF 5% 1600VDC AXI datasheet.pdf