Microsemi SoC AGLN250V2-ZVQ100I
AGLN250V2-ZVQ100I picture photo
Mfg. Part Number
AGLN250V2-ZVQ100I
Brief Description
IC FPGA 68 I/O 100VQFP
Datasheet Download
AGLN250V2-ZVQ100I.pdf
Availability of AGLN250V2-ZVQ100I
QUANTITY
AGLN250V2-ZVQ100I Order Process
Ship out your order
Specifications of AGLN250V2-ZVQ100I
Internal Part NumberEIS-AGLN250V2-ZVQ100I
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLIGLOO/ProASIC3 nano Z Families 03/Aug/2015
PCN Design/SpecificationCopper Wire Rev. C 24/Jun/2013
Standard Package90
Total RAM Bits36864
Number of I/O68
Number of Gates250000
Voltage - Supply1.14 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case100-TQFP
Supplier Device Package100-VQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AGLN250V2-ZVQ100I
Related LinksAGLN250V, AGLN250V2-ZVQ100I Datasheet, Microsemi SoC Distributor
AGLN250V2-ZVQ100I Details Description
Related parts for AGLN250V2-ZVQ100I
AC/DC CONVERTER 48V 75W datasheet.pdf
IC V/F CONV 14-CDIP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES SMD 294K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 28-EDIP datasheet.pdf
TVS DIODE 3.3VWM 10.4VC SOD923 datasheet.pdf
IC SDRAM 128MBIT 167MHZ 54TSOP datasheet.pdf
RES 16K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 2.55K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 48POS GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125" datasheet.pdf