Diodes Incorporated AH284-YG-13
AH284-YG-13 picture photo
Mfg. Part Number
AH284-YG-13
Manufacturer
Product Category
PMIC - Motor Drivers, Controllers
Brief Description
IC MOTOR DRIVER ON/OFF SOT89-5L
Datasheet Download
AH284-YG-13.pdf
Availability of AH284-YG-13
QUANTITY
AH284-YG-13 Order Process
Ship out your order
Specifications of AH284-YG-13
Internal Part NumberEIS-AH284-YG-13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Cert of Compliance
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Motor Drivers, Controllers
Series-
Motor Type - Stepper-
Motor Type - AC, DCBrushless DC (BLDC)
FunctionDriver - Fully Integrated, Control and Power Stage
Output ConfigurationLow Side (2)
InterfaceOn/Off
TechnologyPower MOSFET
Step Resolution-
ApplicationsFan Motor Driver
Current - Output500mA
Voltage - Supply3.8 V ~ 20 V
Voltage - Load3.8 V ~ 20 V
Operating Temperature-40°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-89-5/6
Supplier Device PackageSOT-89-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AH284-YG-13
Related LinksAH284, AH284-YG-13 Datasheet, Diodes Incorporated Distributor
AH284-YG-13 Details Description
Related parts for AH284-YG-13
CONN HDI RCPT 180POS 3ROW R/A datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 160POS .050" datasheet.pdf
RES METAL OX 2W 33.2 OHM 1% AXL datasheet.pdf
FEED THROUGH MOD TERM BLOCK datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 1.3A 223 MOHM datasheet.pdf
CONN HDR 53POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 350MA 1.57 OHM datasheet.pdf