Amphenol Industrial AIB6FA18-19PXS-025
AIB6FA18-19PXS-025 picture photo
Mfg. Part Number
AIB6FA18-19PXS-025
Brief Description
GT 10C 10#16 PIN PLUG
Datasheet Download
AIB6FA18-19PXS-025.pdf
Availability of AIB6FA18-19PXS-025
QUANTITY
AIB6FA18-19PXS-025 Order Process
Ship out your order
Specifications of AIB6FA18-19PXS-025
Internal Part NumberEIS-AIB6FA18-19PXS-025
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIB6FA18-19PXS-025
Related LinksAIB6FA18-, AIB6FA18-19PXS-025 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIB6FA18-19PXS-025 Details Description
Related parts for AIB6FA18-19PXS-025
BOX ALUM UNPAINTED 7.4"LX4.72"W datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 768B OTP 28DIP datasheet.pdf
PS 120W 36-72VDC 3.3/5/12/12V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
MOD POWER ENTRY W/FILTER 6A M5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP4T datasheet.pdf
BOARD LPCXPRESSO LPC11U37H datasheet.pdf
HDM EMPO160F220F LM & G datasheet.pdf
TVS DIODE 58.1VWM SMC datasheet.pdf
QPro Virtex 2.5V QML High-Reliability FPGAs IC datasheet.pdf