Amphenol Industrial AIB6FC22-22PC-G10
AIB6FC22-22PC-G10 picture photo
Mfg. Part Number
AIB6FC22-22PC-G10
Brief Description
GT 4C 4#8 (10-12) PIN PLUG
Datasheet Download
AIB6FC22-22PC-G10.pdf
Availability of AIB6FC22-22PC-G10
QUANTITY
AIB6FC22-22PC-G10 Order Process
Ship out your order
Specifications of AIB6FC22-22PC-G10
Internal Part NumberEIS-AIB6FC22-22PC-G10
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIB6FC22-22PC-G10
Related LinksAIB6FC22, AIB6FC22-22PC-G10 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIB6FC22-22PC-G10 Details Description
Related parts for AIB6FC22-22PC-G10
CONN EDGE DUAL .156 DIP 44POS datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 320MA 2.2 OHM datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 600MA 350 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONN RECEPT HOUSING 2POS BLUE datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 0.05% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CABLE datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 11VC 8SOIC datasheet.pdf
IC FPGA/CPLD NV 178 I/O 256FBGA datasheet.pdf
CAP FILM 18NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf