ASSMANN WSW Components AK500-RA-7-3
AK500-RA-7-3 picture photo
Mfg. Part Number
AK500-RA-7-3
Brief Description
CORD SJT 18AWG 3COND 3M BLACK
Datasheet Download
AK500-RA-7-3.pdf
Availability of AK500-RA-7-3
QUANTITY
AK500-RA-7-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of AK500-RA-7-3
Internal Part NumberEIS-AK500-RA-7-3
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Cords and Cord Sets
Featured ProductAssmann - Power Cords
Standard Package80
Series-
StyleFemale Sockets (Slots) to Leads
1st ConnectorIEC 320-C13, Right Angle
2nd ConnectorCable (Round)
Number of Conductors3
Cord TypeSJT
Wire Gauge18 AWG
ShieldingUnshielded
Length9.84' (3.00m)
ColorBlack
Voltage Rating300V
Current Rating-
Operating Temperature60°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AK500-RA-7-3
Related LinksAK500-, AK500-RA-7-3 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
AK500-RA-7-3 Details Description
Related parts for AK500-RA-7-3
FIXED IND 120NH 500MA 60 MOHM TH datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 6A 125V datasheet.pdf
IC FPGA 97 I/O 144FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
RES 3.52 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 60A TO247AC datasheet.pdf
RJ45 RA NO SHIELD 2 PORT datasheet.pdf
2 POS FASTIN/ON HOUSING PANEL MO datasheet.pdf