Vishay/Dale ALSR034R000FE12
ALSR034R000FE12 picture photo
Mfg. Part Number
ALSR034R000FE12
Brief Description
RES 4 OHM 3W 1% AXIAL
Datasheet Download
ALSR034R000FE12.pdf
Availability of ALSR034R000FE12
QUANTITY
ALSR034R000FE12 Order Process
Ship out your order
Specifications of ALSR034R000FE12
Internal Part NumberEIS-ALSR034R000FE12
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.500" L (4.57mm x 12.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ALSR034R000FE12
Related LinksALSR034, ALSR034R000FE12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ALSR034R000FE12 Details Description
Related parts for ALSR034R000FE12
HOOK-UP STRND 12AWG BLACK 50' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC BUFFER DRIVER ECL N-INV 8SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 35V 20% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 20W 40-160VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
2.0 WTB RETAINER 6CKT datasheet.pdf
RES 287 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LED ARRAY 9MM 3000K 90CRI 1411LM datasheet.pdf