Astro Tool Corp. AMT23010L
AMT23010L picture photo
Mfg. Part Number
AMT23010L
Manufacturer
Product Category
Crimpers, Applicators, Presses - Accessories
Brief Description
TOOL LOCATOR M22520/23-10
Datasheet Download
AMT23010L.pdf
Availability of AMT23010L
QUANTITY
AMT23010L Order Process
Ship out your order
Specifications of AMT23010L
Internal Part NumberEIS-AMT23010L
Lead Free Status / RoHS StatusNot applicable / Not applicable
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Tools
FamilyCrimpers, Applicators, Presses - Accessories
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AMT23010L
Related LinksAMT2, AMT23010L Datasheet, Astro Tool Corp. Distributor
AMT23010L Details Description
Related parts for AMT23010L
SIDACTOR 4CHP 300V 150A MS-013 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 77.8VWM 125VC SMB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 10POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS PIN datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M6 NYLON 86MM datasheet.pdf
RES SMD 10.7 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf