Linx Technologies ANT-433-CW-HW-SMA
ANT-433-CW-HW-SMA picture photo
Mfg. Part Number
ANT-433-CW-HW-SMA
Brief Description
ANTENNA 433MHZ 1/4WAVE WHIP SMA
Datasheet Download
ANT-433-CW-HW-SMA.pdf
Availability of ANT-433-CW-HW-SMA
QUANTITY
ANT-433-CW-HW-SMA Order Process
Ship out your order
Specifications of ANT-433-CW-HW-SMA
Internal Part NumberEIS-ANT-433-CW-HW-SMA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
SeriesHW
Packaging*
Frequency GroupUHF (300 MHz ~ 1 GHz)
Frequency (Center/Band)433MHz
Frequency Range418MHz ~ 448MHz
Antenna TypeWhip, Straight
Number of Bands1
VSWR2
Return Loss-
Gain0dBi
Power - Max-
Features-
Termination-
Ingress Protection-
Mounting TypeConnector Mount
Height (Max)4.724" (120.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ANT-433-CW-HW-SMA
Related LinksANT-433-, ANT-433-CW-HW-SMA Datasheet, Linx Technologies Distributor
ANT-433-CW-HW-SMA Details Description
Related parts for ANT-433-CW-HW-SMA
TVS DIODE 5VWM 20VC SOT23 datasheet.pdf
IC CODEC VID JPEG 2000 121CSPBGA datasheet.pdf
FIXED IND 2.7NH 300MA 170 MOHM datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 1.2A 10-MSOP datasheet.pdf
CABLE 2COND 16AWG RED 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 280 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 280MA 1.25 OHM datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONN HDR 27POS 0.100 SMD R/A datasheet.pdf