Abracon Corporation AOCJY1-40.000MHZ-E-SW
AOCJY1-40.000MHZ-E-SW picture photo
Mfg. Part Number
AOCJY1-40.000MHZ-E-SW
Brief Description
OSC OCXO 40.000MHZ SNWV PC PIN
Datasheet Download
AOCJY1-40.000MHZ-E-SW.pdf
Availability of AOCJY1-40.000MHZ-E-SW
QUANTITY
AOCJY1-40.000MHZ-E-SW Order Process
Ship out your order
Specifications of AOCJY1-40.000MHZ-E-SW
Internal Part NumberEIS-AOCJY1-40.000MHZ-E-SW
TypeOCXO
Frequency40MHz
Function-
OutputSine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±200ppb
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.819" L x 0.520" W (20.80mm x 13.20mm)
Height0.307" (7.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AOCJY1-40.000MHZ-E-SW
Related LinksAOCJY1-40., AOCJY1-40.000MHZ-E-SW Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AOCJY1-40.000MHZ-E-SW Details Description
Related parts for AOCJY1-40.000MHZ-E-SW
FUSE RESET 200MA 16V 1206 SMD datasheet.pdf
IC 1DRVR/1RCVR RS232 3V 16-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
SOFTWARE C CROSS COMPILER TMS370 datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 305 TYPEA 33POS datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT COAX SKT SLDER datasheet.pdf
OPTOISO 4.243KV GATE DRIVER 16SO datasheet.pdf
BCZ 3.81/15/180 SN OR BX datasheet.pdf
BIT SPADE SF CORDED datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 18.2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf