Abracon Corporation AOCJY3-12.800MHZ-F-SW
AOCJY3-12.800MHZ-F-SW picture photo
Mfg. Part Number
AOCJY3-12.800MHZ-F-SW
Brief Description
OSC OCXO 12.8MHZ SNWV PC PIN
Datasheet Download
AOCJY3-12.800MHZ-F-SW.pdf
Availability of AOCJY3-12.800MHZ-F-SW
QUANTITY
AOCJY3-12.800MHZ-F-SW Order Process
Ship out your order
Specifications of AOCJY3-12.800MHZ-F-SW
Internal Part NumberEIS-AOCJY3-12.800MHZ-F-SW
TypeOCXO
Frequency12.8MHz
Function-
OutputSine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±30ppb
Operating Temperature-40°C ~ 75°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.000" L x 1.000" W (25.40mm x 25.40mm)
Height0.512" (13.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AOCJY3-12.800MHZ-F-SW
Related LinksAOCJY3-12., AOCJY3-12.800MHZ-F-SW Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AOCJY3-12.800MHZ-F-SW Details Description
Related parts for AOCJY3-12.800MHZ-F-SW
FUSE CERM 2A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
TVS DIODE 136VWM 229.95VC SMD datasheet.pdf
OSC XO 4.9152MHZ HCMOS TTL PIN datasheet.pdf
TERM BLOCK 5.00MM 4POS datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS PIN datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.8A DL 24QFN datasheet.pdf
XLAMP CXA LED WHITE datasheet.pdf
SPEAKER datasheet.pdf
PMT INDCTR MS CLR ANDZD ALUM BLU datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 22K OHM 16SOIC datasheet.pdf