Apacer Memory America AP-CF016GKANS-NRC
AP-CF016GKANS-NRC picture photo
Mfg. Part Number
AP-CF016GKANS-NRC
Manufacturer
Product Category
Memory Cards
Brief Description
FLASH CF 6 16GB SLC WP IND
Datasheet Download
AP-CF016GKANS-NRC.pdf
Availability of AP-CF016GKANS-NRC
QUANTITY
AP-CF016GKANS-NRC Order Process
Ship out your order
Specifications of AP-CF016GKANS-NRC
Internal Part NumberEIS-AP-CF016GKANS-NRC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Memory Cards, Modules
FamilyMemory Cards
SeriesCFC 6
Memory TypeCompactFlash®
Memory Size16GB
Speed-
TechnologySLC
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AP-CF016GKANS-NRC
Related LinksAP-CF016, AP-CF016GKANS-NRC Datasheet, Apacer Memory America Distributor
AP-CF016GKANS-NRC Details Description
Related parts for AP-CF016GKANS-NRC
IC AMP AUDIO PWR 2W STER 32TSSOP datasheet.pdf
LED 7SEG .36" SGL 660NM SRED CC datasheet.pdf
CONN HEADER STKD 16POS R/A LO datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 66POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
BOARD EVAL LTM4612 datasheet.pdf
IC FLASH MEM 16MBIT QUAD 8SOIC datasheet.pdf
CAP TANT POLY 47UF 2.5V 0805 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 36POS TIN datasheet.pdf
CABLE RGB COAX HD15 M/M 25' datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
062 PWR CONN 2CKT RECEPT GLOW WI datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.0X1.6MM 3.0V datasheet.pdf