ITT Cannon, LLC APKSB25H25002
APKSB25H25002 picture photo
Mfg. Part Number
APKSB25H25002
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Contacts
Brief Description
CONT SKT CRIMP 1.5-2.5MM AU PWR
Datasheet Download
APKSB25H25002.pdf
Availability of APKSB25H25002
QUANTITY
APKSB25H25002 Order Process
Ship out your order
Specifications of APKSB25H25002
Internal Part NumberEIS-APKSB25H25002
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAPD Connector Series
Featured ProductAPD Series Connectors
Standard Package3,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Contacts
SeriesAPD 4-Way
PackagingTape & Reel (TR)
Pin or SocketSocket
TypePower
Size-
Wire Gauge1.5 ~ 2.5mm²
Contact TerminationCrimp
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)APKSB25H25002
Related LinksAPKSB2, APKSB25H25002 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
APKSB25H25002 Details Description
Related parts for APKSB25H25002
IC OTP 2MBIT 150NS 40DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK CM 10MSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 35A 8-SOP ADV datasheet.pdf
CONV DC/DC 20W 9-36VIN +/-15V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf