AVX Corporation AQ12EA7R5BAJME\500
AQ12EA7R5BAJME\500 picture photo
Mfg. Part Number
AQ12EA7R5BAJME\500
Brief Description
CAP CER 7.5PF 150V 0606
Datasheet Download
AQ12EA7R5BAJME\500.pdf
Availability of AQ12EA7R5BAJME\500
QUANTITY
AQ12EA7R5BAJME\500 Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ12EA7R5BAJME\500
Internal Part NumberEIS-AQ12EA7R5BAJME\500
Standard Package500
SeriesAQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7.5pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated150V
Temperature CoefficientA
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case0606 (1616 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ12EA7R5BAJME\500
Related LinksAQ12EA7R5, AQ12EA7R5BAJME\500 Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ12EA7R5BAJME\500 Details Description
Related parts for AQ12EA7R5BAJME\500
RELAY OPTOMOS 170MA DP-NC 8-SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 2.3A SOT-223 datasheet.pdf
IC ACCELERATOR I2C HOTSWAP 12DFN datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 225MA 2 OHM SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 120K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 15.6 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 53POS SKT datasheet.pdf
RES 6.98K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf