AVX Corporation AQ137M220JA7ME
AQ137M220JA7ME picture photo
Mfg. Part Number
AQ137M220JA7ME
Brief Description
CAP CER 22PF 500V 1111
Datasheet Download
AQ137M220JA7ME.pdf
Availability of AQ137M220JA7ME
QUANTITY
AQ137M220JA7ME Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ137M220JA7ME
Internal Part NumberEIS-AQ137M220JA7ME
Standard Package2,000
SeriesAQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ137M220JA7ME
Related LinksAQ137M2, AQ137M220JA7ME Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ137M220JA7ME Details Description
Related parts for AQ137M220JA7ME
IC SWITCH TRIPLE SPDT 16QSOP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 12POS SINGLE POLE datasheet.pdf
RES SMD 287 OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS SKT datasheet.pdf
FAN AXIAL 171.4X50.8MM JQD24C3E6 datasheet.pdf
CONN HEADER HM 200POS 8ROW GOLD datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 5MHZ 8SOP datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 280MA 980 MOHM datasheet.pdf