AVX Corporation AQ147M5R1CAJWE
AQ147M5R1CAJWE picture photo
Mfg. Part Number
AQ147M5R1CAJWE
Brief Description
CAP CER 5.1PF 500V 1111
Datasheet Download
AQ147M5R1CAJWE.pdf
Availability of AQ147M5R1CAJWE
QUANTITY
AQ147M5R1CAJWE Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ147M5R1CAJWE
Internal Part NumberEIS-AQ147M5R1CAJWE
Standard Package80
SeriesAQ
PackagingTray - Waffle
Capacitance5.1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ147M5R1CAJWE
Related LinksAQ147M5, AQ147M5R1CAJWE Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ147M5R1CAJWE Details Description
Related parts for AQ147M5R1CAJWE
CONN EDGECARD 36POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .125 SQ WW datasheet.pdf
RES CHAS MNT 120 OHM 5% 50W datasheet.pdf
CONN MAG-MATE 30AWG OFFSET LH datasheet.pdf
CA/ASSY,MP,8P,BLU,ENHCD,C5 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 26POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
IC FLASH 128MBIT 90NS 56TSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 63.4KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
10000UF 50V 30X50 datasheet.pdf