AVX Corporation AQ147M910KAJME
AQ147M910KAJME picture photo
Mfg. Part Number
AQ147M910KAJME
Brief Description
CAP CER 91PF 500V 1111
Datasheet Download
AQ147M910KAJME.pdf
Availability of AQ147M910KAJME
QUANTITY
AQ147M910KAJME Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ147M910KAJME
Internal Part NumberEIS-AQ147M910KAJME
Standard Package2,000
SeriesAQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance91pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ147M910KAJME
Related LinksAQ147M9, AQ147M910KAJME Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ147M910KAJME Details Description
Related parts for AQ147M910KAJME
HOLDER BATTERY 3CELL AAA 6"LEAD datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 120 OHM 16SOIC datasheet.pdf
IC FPGA 169 I/O 208PQFP datasheet.pdf
KEY SWITCH ASY 3TERM ON-OFF 12V datasheet.pdf
IC MPU MIPS-I 200MHZ 208QFP datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1KV Y5R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6500K 2SMD datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 4POS 7.50MM datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 50A 115VAC/28VDC datasheet.pdf