AVX Corporation AQ14EA621JAJME
AQ14EA621JAJME picture photo
Mfg. Part Number
AQ14EA621JAJME
Brief Description
CAP CER 620PF 150V 1111
Datasheet Download
AQ14EA621JAJME.pdf
Availability of AQ14EA621JAJME
QUANTITY
AQ14EA621JAJME Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ14EA621JAJME
Internal Part NumberEIS-AQ14EA621JAJME
Standard Package2,000
SeriesAQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance620pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated150V
Temperature CoefficientA
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ14EA621JAJME
Related LinksAQ14EA6, AQ14EA621JAJME Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ14EA621JAJME Details Description
Related parts for AQ14EA621JAJME
RES SMD 93.1KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC TXRX E1 1CHIP 5V ENH 100-LQFP datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 27A I2PAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 390 OHM 6SIP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.3MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 114MA 3.6 OHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RES SMD 0.0002 OHM 1% 9W 3921 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 2A DO214AA datasheet.pdf