Panasonic Electric Works ARN12A12X
ARN12A12X picture photo
Mfg. Part Number
ARN12A12X
Brief Description
RELAY RF SPDT 12V
Datasheet Download
ARN12A12X.pdf
Availability of ARN12A12X
QUANTITY
ARN12A12X Order Process
Ship out your order
Specifications of ARN12A12X
Internal Part NumberEIS-ARN12A12X
Relay TypeRF
Coil TypeLatching, Dual Coil
Coil Current33.3mA
Coil Voltage12VDC
Switching Voltage-
Turn On Voltage (Max)9 VDC
Turn Off Voltage (Min)-
Contact MaterialGold Plating
Coil Power400 mW
Coil Resistance360 Ohms
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ARN12A12X
Related LinksARN1, ARN12A12X Datasheet, Panasonic Electric Works Distributor
ARN12A12X Details Description
Related parts for ARN12A12X
CAP FILM 0.22UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V SOT23-5 datasheet.pdf
RES MO 1W 0.909 OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
FILTER PERFORM SNAP-IN INLET 1A datasheet.pdf
CONN HEADER RT/A 10POS .100 GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES 17.325K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf