Abracon Corporation ASA2-10.000MHZ-L-T
ASA2-10.000MHZ-L-T picture photo
Mfg. Part Number
ASA2-10.000MHZ-L-T
Brief Description
OSC XO 10.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASA2-10.000MHZ-L-T.pdf
Availability of ASA2-10.000MHZ-L-T
QUANTITY
ASA2-10.000MHZ-L-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASA2-10.000MHZ-L-T
Internal Part NumberEIS-ASA2-10.000MHZ-L-T
3D ModelASA.pdfASA.stp
Standard Package1,000
TypeXO (Standard)
Frequency10MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASA2-10.000MHZ-L-T
Related LinksASA2-10.0, ASA2-10.000MHZ-L-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASA2-10.000MHZ-L-T Details Description
Related parts for ASA2-10.000MHZ-L-T
RES SMD 2.21K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
COVER ASSMBLY FOR DIN CONN datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 15V 10% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 43K OHM 1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
LAMP T-2 TELEPHONE SLIDE 48V datasheet.pdf
RES 422 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 2.7A 35 MOHM TH datasheet.pdf
IR CON 12 SKT CRIMP GOLD 20-22 datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 23MM RADIAL datasheet.pdf