Abracon Corporation ASCO-27.000MHZ-L-T3
ASCO-27.000MHZ-L-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASCO-27.000MHZ-L-T3
Brief Description
OSC XO 27.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASCO-27.000MHZ-L-T3.pdf
Availability of ASCO-27.000MHZ-L-T3
QUANTITY
ASCO-27.000MHZ-L-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASCO-27.000MHZ-L-T3
Internal Part NumberEIS-ASCO-27.000MHZ-L-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
TypeXO (Standard)
Frequency27MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.024" (0.60mm)
Package / Case4-SMD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASCO-27.000MHZ-L-T3
Related LinksASCO-27.0, ASCO-27.000MHZ-L-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASCO-27.000MHZ-L-T3 Details Description
Related parts for ASCO-27.000MHZ-L-T3
IDC CABLE - CSC10G/AE10G/CCE10G datasheet.pdf
IC Z8 GP MCU 4K OTP 48SSOP datasheet.pdf
DIODE MODULE 300V 60A ISOTOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES 52.3 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10UF 16V X6S 1206 datasheet.pdf
CONN LINE DRAIN CRIMP 1POS datasheet.pdf
Connector Receptacle 1 Position Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN TRB JACK STR CRIMP datasheet.pdf
OSCILLATOR 2.048KHZ MEMS SMD datasheet.pdf