Abracon Corporation ASCO-30.000MHZ-EK-T3
ASCO-30.000MHZ-EK-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASCO-30.000MHZ-EK-T3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 30.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASCO-30.000MHZ-EK-T3.pdf
Availability of ASCO-30.000MHZ-EK-T3
QUANTITY
ASCO-30.000MHZ-EK-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASCO-30.000MHZ-EK-T3
Internal Part NumberEIS-ASCO-30.000MHZ-EK-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASCO.pdfASCO.stp
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASCO
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency30MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±30ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.024" (0.60mm)
Package / Case4-SMD
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASCO-30.000MHZ-EK-T3
Related LinksASCO-30.00, ASCO-30.000MHZ-EK-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASCO-30.000MHZ-EK-T3 Details Description
Related parts for ASCO-30.000MHZ-EK-T3
RES 1K OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 375MA 32VDC 0603 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 80TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 54V 600W datasheet.pdf
RES 1.11K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 390K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.42K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 86.6K OHM 1% 1/2W 1010 datasheet.pdf
RES 13.7 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf