Abracon Corporation ASCO2-50.000MHZ-LB-T3
ASCO2-50.000MHZ-LB-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASCO2-50.000MHZ-LB-T3
Brief Description
OSC XO 50.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASCO2-50.000MHZ-LB-T3.pdf
Availability of ASCO2-50.000MHZ-LB-T3
QUANTITY
ASCO2-50.000MHZ-LB-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASCO2-50.000MHZ-LB-T3
Internal Part NumberEIS-ASCO2-50.000MHZ-LB-T3
TypeXO (Standard)
Frequency50MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±40ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)3.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASCO2-50.000MHZ-LB-T3
Related LinksASCO2-50.0, ASCO2-50.000MHZ-LB-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASCO2-50.000MHZ-LB-T3 Details Description
Related parts for ASCO2-50.000MHZ-LB-T3
FIXED IND 10MH 38MA 101 OHM TH datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 25A 6V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 400V 10.5A TO-220 datasheet.pdf
RES SMD 301K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN SOCKET 14AWG HD/HDD CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 3.6K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 2M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
OSC MEMS 36.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf