Abracon Corporation ASD1-26.000MHZ-LR-T
ASD1-26.000MHZ-LR-T picture photo
Mfg. Part Number
ASD1-26.000MHZ-LR-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 26.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASD1-26.000MHZ-LR-T.pdf
Availability of ASD1-26.000MHZ-LR-T
QUANTITY
ASD1-26.000MHZ-LR-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASD1-26.000MHZ-LR-T
Internal Part NumberEIS-ASD1-26.000MHZ-LR-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASD.pdfASD.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASD
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency26MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)20µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASD1-26.000MHZ-LR-T
Related LinksASD1-26.0, ASD1-26.000MHZ-LR-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASD1-26.000MHZ-LR-T Details Description
Related parts for ASD1-26.000MHZ-LR-T
BOX ABS GRAY 6.58"L X 4.21"W datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
RES 43 OHM 1W 10% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 22POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.54 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT datasheet.pdf
RES 255K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SUPP RC NETWORK .50UF 150OHM datasheet.pdf