Abracon Corporation ASDMPC-65.000MHZ-LR-T3
ASDMPC-65.000MHZ-LR-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASDMPC-65.000MHZ-LR-T3
Brief Description
OSC MEMS 65.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASDMPC-65.000MHZ-LR-T3.pdf
Availability of ASDMPC-65.000MHZ-LR-T3
QUANTITY
ASDMPC-65.000MHZ-LR-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASDMPC-65.000MHZ-LR-T3
Internal Part NumberEIS-ASDMPC-65.000MHZ-LR-T3
TypeMEMS (Silicon)
Frequency65MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.033" (0.85mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASDMPC-65.000MHZ-LR-T3
Related LinksASDMPC-65.0, ASDMPC-65.000MHZ-LR-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASDMPC-65.000MHZ-LR-T3 Details Description
Related parts for ASDMPC-65.000MHZ-LR-T3
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 50POS .050" SLD datasheet.pdf
RES SMD 0.5 OHM 5% 1/2W 2010 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 8A 115V datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 1.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
SERVO DRIVE 1KW 200V 1-3 PHASE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
FUSE TORPEDO 22525 25A datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SPDT datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
SL VERT SMT HDR 30 SAU 4 CKT datasheet.pdf
CAP CER 1.4PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf