Abracon Corporation ASDMPLV-148.500MHZ-LR-T3
ASDMPLV-148.500MHZ-LR-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASDMPLV-148.500MHZ-LR-T3
Brief Description
OSC MEMS 148.5MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
ASDMPLV-148.500MHZ-LR-T3.pdf
Availability of ASDMPLV-148.500MHZ-LR-T3
QUANTITY
ASDMPLV-148.500MHZ-LR-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASDMPLV-148.500MHZ-LR-T3
Internal Part NumberEIS-ASDMPLV-148.500MHZ-LR-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMSpeed Pro II
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASDMP.pdfASDMP.stp
Standard Package3,000
SeriesPure Silicon™ ASDMP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency148.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)32mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.033" (0.85mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASDMPLV-148.500MHZ-LR-T3
Related LinksASDMPLV-148., ASDMPLV-148.500MHZ-LR-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASDMPLV-148.500MHZ-LR-T3 Details Description
Related parts for ASDMPLV-148.500MHZ-LR-T3
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 5.08MM datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 3A SMC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-36VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CABLE CAT5E 8COND 24AWG 1000' datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 3.3A DFN5X6 datasheet.pdf
3.3V SUPERSYNC II 36BIT FIFO datasheet.pdf
Connector Receptacle 27 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZB16 M40 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
2 OF1U23/24"MNT BCKTW/SCR datasheet.pdf
CONN SATA PLUG 13POS SLD R/A SMD datasheet.pdf