Honeywell Sensing and Productivity Solutions ASDX030D44R-DO
ASDX030D44R-DO picture photo
Mfg. Part Number
ASDX030D44R-DO
Brief Description
SENSOR PRESS 30PSI DIGITAL
Datasheet Download
ASDX030D44R-DO.pdf
Availability of ASDX030D44R-DO
QUANTITY
ASDX030D44R-DO Order Process
Ship out your order
Specifications of ASDX030D44R-DO
Internal Part NumberEIS-ASDX030D44R-DO
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
SeriesASDX
Pressure TypeDifferential
Operating Pressure30 PSI (206.84 kPa)
Output TypeI²C
Output12 b
Accuracy±2%
Voltage - Supply4.75 V ~ 5.25 V
Port SizeMale - 0.09" (2.29mm) Tube, Dual
Port StyleBarbless
FeaturesTemperature Compensated
Termination StylePCB
Maximum Pressure60 PSI (413.69 kPa)
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASDX030D44R-DO
ASDX030D44R-DO Details Description
Related parts for ASDX030D44R-DO
RES SMD 34.8K OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 130MHZ 16SO datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 2SMD datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 5% 35V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 1.3A 110 MOHM TH datasheet.pdf
WALL PLT 1 GNG 2 HLE datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER GREEN datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
55/ CABLE OUTER SPACE datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS datasheet.pdf