Abracon Corporation ASEMB-150.000MHZ-LY-T
ASEMB-150.000MHZ-LY-T picture photo
Mfg. Part Number
ASEMB-150.000MHZ-LY-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 150.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASEMB-150.000MHZ-LY-T.pdf
Availability of ASEMB-150.000MHZ-LY-T
QUANTITY
ASEMB-150.000MHZ-LY-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASEMB-150.000MHZ-LY-T
Internal Part NumberEIS-ASEMB-150.000MHZ-LY-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMSpeed Pro II
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASEMB.pdfASEMB.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesPure Silicon™ ASEMB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency150MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)16mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)15µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASEMB-150.000MHZ-LY-T
Related LinksASEMB-150., ASEMB-150.000MHZ-LY-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASEMB-150.000MHZ-LY-T Details Description
Related parts for ASEMB-150.000MHZ-LY-T
CAP CER 3PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CBL RIBN 3COND 0.100 GRAY 100' datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1.4V 35W datasheet.pdf
IGBT MOD SGL 1200V 400A F SER datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 8.45K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 70NS 48WFBGA datasheet.pdf
VERT CARD CONN DUAL 0.100" datasheet.pdf