Abracon Corporation ASEMPC-30.000MHZ-Z-T
ASEMPC-30.000MHZ-Z-T picture photo
Mfg. Part Number
ASEMPC-30.000MHZ-Z-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 30.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASEMPC-30.000MHZ-Z-T.pdf
Availability of ASEMPC-30.000MHZ-Z-T
QUANTITY
ASEMPC-30.000MHZ-Z-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASEMPC-30.000MHZ-Z-T
Internal Part NumberEIS-ASEMPC-30.000MHZ-Z-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMSpeed Pro II
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASEMP.pdfASEMP.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesPure Silicon™ ASEMP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency30MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASEMPC-30.000MHZ-Z-T
Related LinksASEMPC-30., ASEMPC-30.000MHZ-Z-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASEMPC-30.000MHZ-Z-T Details Description
Related parts for ASEMPC-30.000MHZ-Z-T
BOOT SEAL BK 15/32-32 MTG/GEMINI datasheet.pdf
BOARD DEV EVALUATION FOR R8C/13 datasheet.pdf
CAP CER 4.6PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
RES 210K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
RD COAX SW 6GHZ SPDT TTL 12V datasheet.pdf