Abracon Corporation ASET-32.000MHZ-Y-T
ASET-32.000MHZ-Y-T picture photo
Mfg. Part Number
ASET-32.000MHZ-Y-T
Brief Description
OSC XO 32.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASET-32.000MHZ-Y-T.pdf
Availability of ASET-32.000MHZ-Y-T
QUANTITY
ASET-32.000MHZ-Y-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASET-32.000MHZ-Y-T
Internal Part NumberEIS-ASET-32.000MHZ-Y-T
TypeXO (Standard)
Frequency32MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)7mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASET-32.000MHZ-Y-T
Related LinksASET-32.0, ASET-32.000MHZ-Y-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASET-32.000MHZ-Y-T Details Description
Related parts for ASET-32.000MHZ-Y-T
RES 1.5K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS DL R/A TIN T/H datasheet.pdf
SENSOR 2000PSI 7/16-20 UNF 2B 5V datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
FIXED IND 1.5NH 1A 30 MOHM SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IGBT 1200V 141A 543W TO-220 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB datasheet.pdf
LED EMITTER BLU 465NM STAR MCPCB datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
RES SMD 7.68M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DISPLAY 0.8" 16SEG BLU CATHODE datasheet.pdf