Abracon Corporation ASFLM1-27.000MHZ-LC-T
ASFLM1-27.000MHZ-LC-T picture photo
Mfg. Part Number
ASFLM1-27.000MHZ-LC-T
Brief Description
OSC MEMS 27.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASFLM1-27.000MHZ-LC-T.pdf
Availability of ASFLM1-27.000MHZ-LC-T
QUANTITY
ASFLM1-27.000MHZ-LC-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASFLM1-27.000MHZ-LC-T
Internal Part NumberEIS-ASFLM1-27.000MHZ-LC-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency27MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)9mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASFLM1-27.000MHZ-LC-T
Related LinksASFLM1-27., ASFLM1-27.000MHZ-LC-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASFLM1-27.000MHZ-LC-T Details Description
Related parts for ASFLM1-27.000MHZ-LC-T
Z80180 EMULATOR datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
RES SMD 18.7K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EXTEND datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
Crystal 19.6608MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 52.3 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 50A datasheet.pdf
CAP CER 68PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf