Abracon Corporation ASFLMPC-29.4912MHZ-T3
ASFLMPC-29.4912MHZ-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASFLMPC-29.4912MHZ-T3
Brief Description
OSC MEMS 29.4912MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASFLMPC-29.4912MHZ-T3.pdf
Availability of ASFLMPC-29.4912MHZ-T3
QUANTITY
ASFLMPC-29.4912MHZ-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASFLMPC-29.4912MHZ-T3
Internal Part NumberEIS-ASFLMPC-29.4912MHZ-T3
3D ModelASFLMP.pdfASFLMP.stp
Standard Package3,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency29.4912MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASFLMPC-29.4912MHZ-T3
Related LinksASFLMPC-29, ASFLMPC-29.4912MHZ-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASFLMPC-29.4912MHZ-T3 Details Description
Related parts for ASFLMPC-29.4912MHZ-T3
CONN HOUSING 2MM 30POS datasheet.pdf
RES SMD 12.4KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC ADC 16-BIT I2C PROGBL SOT23-6 datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 10NS 44SOJ datasheet.pdf
CONV DC/DC 7.5W 18-36VIN +/-09V datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 100W 1% TO247 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 51 TYPE D 11POS datasheet.pdf