Abracon Corporation ASG-C-X-A-100.000MHZ-T
ASG-C-X-A-100.000MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ASG-C-X-A-100.000MHZ-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 100.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASG-C-X-A-100.000MHZ-T.pdf
Availability of ASG-C-X-A-100.000MHZ-T
QUANTITY
ASG-C-X-A-100.000MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-C-X-A-100.000MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ASG-C-X-A-100.000MHZ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASG-C.pdfASG-C.stp
Standard Package2,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASG-C
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency100MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
Package / Case6-SMD
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-C-X-A-100.000MHZ-T
Related LinksASG-C-X-A-1, ASG-C-X-A-100.000MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-C-X-A-100.000MHZ-T Details Description
Related parts for ASG-C-X-A-100.000MHZ-T
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 26 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 31POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
RES 2.67 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER R/A GOLD 24POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 66POS SKT datasheet.pdf