Abracon Corporation ASG-C-X-A-212.500MHZ
ASG-C-X-A-212.500MHZ picture photo
Mfg. Part Number
ASG-C-X-A-212.500MHZ
Brief Description
OSC XO 212.5MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASG-C-X-A-212.500MHZ.pdf
Availability of ASG-C-X-A-212.500MHZ
QUANTITY
ASG-C-X-A-212.500MHZ Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-C-X-A-212.500MHZ
Internal Part NumberEIS-ASG-C-X-A-212.500MHZ
3D ModelASG-C.pdfASG-C.stp
Standard Package10
SeriesASG-C
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency212.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-C-X-A-212.500MHZ
Related LinksASG-C-X-A-, ASG-C-X-A-212.500MHZ Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-C-X-A-212.500MHZ Details Description
Related parts for ASG-C-X-A-212.500MHZ
SIDAC SYM 4CHP 200V 250A MS013 datasheet.pdf
CONN PLUG 51POS 1MM SHIELD datasheet.pdf
CAP CER 27PF 50V SL AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 75 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
OSC MEMS 15.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X55MM 115VAC TERM datasheet.pdf
750 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
CAP CER 82PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf