Abracon Corporation ASG-C-X-A-25.000MHZ
ASG-C-X-A-25.000MHZ picture photo
Mfg. Part Number
ASG-C-X-A-25.000MHZ
Brief Description
OSC XO 25.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASG-C-X-A-25.000MHZ.pdf
Availability of ASG-C-X-A-25.000MHZ
QUANTITY
ASG-C-X-A-25.000MHZ Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-C-X-A-25.000MHZ
Internal Part NumberEIS-ASG-C-X-A-25.000MHZ
3D ModelASG-C.pdfASG-C.stp
Standard Package10
SeriesASG-C
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-C-X-A-25.000MHZ
Related LinksASG-C-X-A, ASG-C-X-A-25.000MHZ Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-C-X-A-25.000MHZ Details Description
Related parts for ASG-C-X-A-25.000MHZ
RES 5.62 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
KRIMPING DIE HHL-F-730-E1 datasheet.pdf
SHLD MINIMIZER PANEL MOUNT datasheet.pdf
CAP TANT 5.6UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 665 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf