Abracon Corporation ASG-C-X-B-125.000MHZ
ASG-C-X-B-125.000MHZ picture photo
Mfg. Part Number
ASG-C-X-B-125.000MHZ
Brief Description
OSC XO 125.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASG-C-X-B-125.000MHZ.pdf
Availability of ASG-C-X-B-125.000MHZ
QUANTITY
ASG-C-X-B-125.000MHZ Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-C-X-B-125.000MHZ
Internal Part NumberEIS-ASG-C-X-B-125.000MHZ
3D ModelASG-C.pdfASG-C.stp
Standard Package10
SeriesASG-C
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-C-X-B-125.000MHZ
Related LinksASG-C-X-B-, ASG-C-X-B-125.000MHZ Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-C-X-B-125.000MHZ Details Description
Related parts for ASG-C-X-B-125.000MHZ
IDC CABLE - MSC40K/MC40M/MSC40K datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 43VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
6010 APPLIANCE INLET 15A 70C datasheet.pdf
RES 9.53K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 73.11K OHM 1/2W 0.25% AXIAL datasheet.pdf
HEADER SOLDER CUP 2.54MM datasheet.pdf
FEED THRU CAP datasheet.pdf
FIBER OPTIC CONN datasheet.pdf
CRYSTAL 27.1200 MHZ 7.0PF SMD datasheet.pdf