Abracon Corporation ASGTX-C-12.288MHZ-1
ASGTX-C-12.288MHZ-1 picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-C-12.288MHZ-1
Brief Description
OSC VCTCXO 12.288MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASGTX-C-12.288MHZ-1.pdf
Availability of ASGTX-C-12.288MHZ-1
QUANTITY
ASGTX-C-12.288MHZ-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-C-12.288MHZ-1
Internal Part NumberEIS-ASGTX-C-12.288MHZ-1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package10
SeriesASGTX
PackagingBulk
TypeVCTCXO
Frequency12.288MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-30°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-C-12.288MHZ-1
Related LinksASGTX-C-1, ASGTX-C-12.288MHZ-1 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-C-12.288MHZ-1 Details Description
Related parts for ASGTX-C-12.288MHZ-1
IC REG LDO 2.5V 1.5A SOT223 datasheet.pdf
IC CHARGE PUMP REG TFT 20LFCSP datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 100V Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 5.6K OHM 14DIP datasheet.pdf
IC PCIE SW 34LANE 16PORT 1156BGA datasheet.pdf
CONN PLUG FLEX 10POS FOR SKTS datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf