Abracon Corporation ASGTX-D-122.880MHZ-2-T
ASGTX-D-122.880MHZ-2-T picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-D-122.880MHZ-2-T
Brief Description
OSC VCTCXO 122.88MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
ASGTX-D-122.880MHZ-2-T.pdf
Availability of ASGTX-D-122.880MHZ-2-T
QUANTITY
ASGTX-D-122.880MHZ-2-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-D-122.880MHZ-2-T
Internal Part NumberEIS-ASGTX-D-122.880MHZ-2-T
TypeVCTCXO
Frequency122.88MHz
Function-
OutputLVDS
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±2ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-D-122.880MHZ-2-T
Related LinksASGTX-D-122, ASGTX-D-122.880MHZ-2-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-D-122.880MHZ-2-T Details Description
Related parts for ASGTX-D-122.880MHZ-2-T
SW DIP PIANO UNSEALED 10POS 30V datasheet.pdf
CONN SOCKET .4MM 34POS SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 10A PNL MNT datasheet.pdf
FUSE 600V T/D CLASS RK1 7.5A datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES 1.56K OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
60718-16 FRONT CUTOFF PLUNGER datasheet.pdf
ANT DIRECT TRIMODE 7DBI 12" NFEM datasheet.pdf