Abracon Corporation ASGTX-P-106.250MHZ-1-T
ASGTX-P-106.250MHZ-1-T picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-P-106.250MHZ-1-T
Brief Description
OSC VCTCXO 106.25MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
ASGTX-P-106.250MHZ-1-T.pdf
Availability of ASGTX-P-106.250MHZ-1-T
QUANTITY
ASGTX-P-106.250MHZ-1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-P-106.250MHZ-1-T
Internal Part NumberEIS-ASGTX-P-106.250MHZ-1-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package1,000
SeriesASGTX
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency106.25MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-30°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-P-106.250MHZ-1-T
Related LinksASGTX-P-106, ASGTX-P-106.250MHZ-1-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-P-106.250MHZ-1-T Details Description
Related parts for ASGTX-P-106.250MHZ-1-T
CONN RCPT 41POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 2.8K OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 4.02K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 7PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 36 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 6.3V 20% 1210 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
RES 19.6 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 75PF 30KV AXIAL datasheet.pdf
CRYSTAL 50.00 MHZ 20.0PF SMD datasheet.pdf