Abracon Corporation ASPI-0315S-3R9M-T
ASPI-0315S-3R9M-T picture photo
Mfg. Part Number
ASPI-0315S-3R9M-T
Brief Description
FIXED IND 3.9UH 750MA 81 MOHM
Datasheet Download
ASPI-0315S-3R9M-T.pdf
Availability of ASPI-0315S-3R9M-T
QUANTITY
ASPI-0315S-3R9M-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASPI-0315S-3R9M-T
Internal Part NumberEIS-ASPI-0315S-3R9M-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASPI-0315S.pdfASPI-0315S.stp
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesASPI-0315S
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance3.9µH
Tolerance±20%
Current Rating750mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)81 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASPI-0315S-3R9M-T
Related LinksASPI-031, ASPI-0315S-3R9M-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASPI-0315S-3R9M-T Details Description
Related parts for ASPI-0315S-3R9M-T
CONN PLUG HOUSING EP .156 5POS datasheet.pdf
RES SMD 931 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 50POS .156 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 45.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONDUCT MARK COLLAR PRINT HORIZ datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 430MA 240 MOHM datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPDT 0.05A 24V datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 8SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf