Abracon Corporation AST3TQ53-T-10.000MHZ-1-SW-T2
AST3TQ53-T-10.000MHZ-1-SW-T2 picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ53-T-10.000MHZ-1-SW-T2
Brief Description
OSC TCXO 10.000MHZ CL SNWV SMD
Datasheet Download
AST3TQ53-T-10.000MHZ-1-SW-T2.pdf
Availability of AST3TQ53-T-10.000MHZ-1-SW-T2
QUANTITY
AST3TQ53-T-10.000MHZ-1-SW-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ53-T-10.000MHZ-1-SW-T2
Internal Part NumberEIS-AST3TQ53-T-10.000MHZ-1-SW-T2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelAST3TQ53.pdfAST3TQ53.stp
Standard Package2,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesAST3TQ53
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency10MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ53-T-10.000MHZ-1-SW-T2
Related LinksAST3TQ53-T-10., AST3TQ53-T-10.000MHZ-1-SW-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ53-T-10.000MHZ-1-SW-T2 Details Description
Related parts for AST3TQ53-T-10.000MHZ-1-SW-T2
HOOK-UP STRND 14AWG RED 100' datasheet.pdf
IC MOSFET DVR 1.5A DUAL HS 8SOIC datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IC REG LDO 1.7V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
RES 115K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 750PF 50V U2J 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
CAP TANT 5UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf