Abracon Corporation AST3TQ53-V-12.800MHZ-2-C-T2
AST3TQ53-V-12.800MHZ-2-C-T2 picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ53-V-12.800MHZ-2-C-T2
Brief Description
OSC VCTCXO 12.8MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
AST3TQ53-V-12.800MHZ-2-C-T2.pdf
Availability of AST3TQ53-V-12.800MHZ-2-C-T2
QUANTITY
AST3TQ53-V-12.800MHZ-2-C-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ53-V-12.800MHZ-2-C-T2
Internal Part NumberEIS-AST3TQ53-V-12.800MHZ-2-C-T2
3D ModelAST3TQ53.pdfAST3TQ53.stp
Standard Package2,000
TypeVCTCXO
Frequency12.8MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±280ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ53-V-12.800MHZ-2-C-T2
Related LinksAST3TQ53-V-12, AST3TQ53-V-12.800MHZ-2-C-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ53-V-12.800MHZ-2-C-T2 Details Description
Related parts for AST3TQ53-V-12.800MHZ-2-C-T2
IC REG SWITCHD CAP 3V 16TSSOP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAP CER 30PF 50V SL AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:2 700MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES CHAS MNT 150 OHM 5% 1200W datasheet.pdf
CAP FILM 4.7UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
RES 2.49M OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .125" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125" datasheet.pdf