Abracon Corporation ASTMLPA-18-25.000MHZ-EJ-E-T
ASTMLPA-18-25.000MHZ-EJ-E-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPA-18-25.000MHZ-EJ-E-T
Brief Description
OSC MEMS 25.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPA-18-25.000MHZ-EJ-E-T.pdf
Availability of ASTMLPA-18-25.000MHZ-EJ-E-T
QUANTITY
ASTMLPA-18-25.000MHZ-EJ-E-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPA-18-25.000MHZ-EJ-E-T
Internal Part NumberEIS-ASTMLPA-18-25.000MHZ-EJ-E-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)5.6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPA-18-25.000MHZ-EJ-E-T
Related LinksASTMLPA-18-25, ASTMLPA-18-25.000MHZ-EJ-E-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMLPA-18-25.000MHZ-EJ-E-T Details Description
Related parts for ASTMLPA-18-25.000MHZ-EJ-E-T
IC EEPROM 256KBIT 400KHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 16POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 6.81K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 5% 1/2W 2010 datasheet.pdf
CH CORDSET 10A 2.5M V-LOCK datasheet.pdf
RES 715 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 27000UF 20% 10V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf